Реал сломи Юве, защитник провали "бианконерите" на "Бернабеу" (видео)

Реал Мадрид продължава победния си ход в група "В" на Шампионската лига, като записа третия си пореден успех, надигравайки с 2:1 Ювентус в домакинството си на "Сантиаго Бернабеу". Така "белият балет" почти си гарантира продължаване напред в турнира и в същото време сериозно усложни задачата на своя съперник. Кристиано Роналдо наниза и двата гола за домакините в 4-ата и 29-ата минута от дузпа като така вече има 7 попадения на сметката си този сезон и с общо 57 вече е третият най-добър реализатор в турнира. Фернандо Йоренте пък се разписа за гостите в 22-ата минута.

Сериозна вина за поражението на "бианконерите" обаче носи защитникът Джорджо Киелини, който първо извъши необмислен фаул за дузпата за 2:1, а след това си изкара и червен картон в началото на второто полувреме и така на практика прекърши устрема на своя тим, който иначе демонстрира доста приличен футбол тази вечер и на моменти надиграваше своя съперник през първата част.

Първата голова опасност в мача бе създадена от Ювентус още във 2-ата минута, когато Клаудио Маркизио отправи страхотен изстрел и Икер Касийяс трябваше да се намесва решително. Само две минути по-късно обаче Реал стигна до откриване на резултата. Анхел ди Мария с прекрасен пас изведе Кристиано Роналдо в наказателното поле, той финтира Буфон и от малък ъгъл прати топката в опразнената врата. В 10-ата минута пък Марсело опита аткрактивен удар със задна ножица, но прекалено слабо и в ръцете на вратаря.

Ювентус обаче бързо се окопити от шока и демонстрира страхотен футбол в следващия четвърт час. Първо в 15-ата минута Карлос Тевес пробва далечен удар покрай вратата. След това и Мартин Касерес отправи прекрасен изстрел от воле, но и той не бе точен. В 20-ата минута отново Тевес нахлу в наказателното поле, финтира защитник и стреля, но отново встрани от вратата. Натискът на гостите все пак даде резултат и в 22-ата минута Касерес центрира в пеналта, там Пол Погба стреля с глава, Касийяс успя да спаси, но при добавката от близо Фернандо Йоренте прати топката в мрежата за 1:1. Само две минути по-късно Юве имаше още една добра възможност като Йоренте свали с гърди за Погба, който стреля от движение, но в ръцете на вратаря.

И когато изглеждаше, че италианският шампион има инициативата, той сам си усложни живота. В 28-ата минута Джорджо Киелини задържа с ръце Серхио Рамос при борбата за висока топка и съдията отсъди дузпа в полза на Реал. Роналдо отново пое отговорността от бялата точка и не сгреши за 2:1.

И след втория гол "бианконерите" отново се активизираха и на няколко пъти притесняваха Касийяс. Първо в 31-ата минута Андреа Пирло получи шанс да стреля от близо, но не успя да уцели вратата. След това в 33-ата минута Тевес отправи силен удар, който затрудни вратаря, но той все пак успя да укроти топката. Едва в края на полувремето Реал успя да изнесе играта в по-предни позиции и Роналдо отправи хубав удар между двама защитници, но покрай вратата.

В 48-ата минута на второто полувреме обаче гостите останаха в намален състав. Джорджо Киелини в опит да надбяга Роналдо си помогна с ръка и удари съперника си в лицето, за което получи директен червен картон.

Това като че ли окончателно уби интригата в мача. До края събитията се случваха основно в половината на Юве, но играчите на "белия балет" действаха спокойно без да хвърлят прекалено много усилия. Те все пак имаха една прекрасна възможност да стигнат до трети гол в 60-ата минута, когато Ди Мария нахлу в наказателното поле и намери Бензема сам на сантиметри от голлинията, но французинът направи невероятен пропуск и не успя да отбележи.

Играчите на Ювентус правеха плахи опити да поглеждат към вратата на Касийяс, като в 70-ата минута Себастиан Джовинко опита далечен удар по земя, но без да затрудни вратаря. В 72-ата минута пък Кедира изскочи очи в очи с Буфон, но опита да го прехвърли технично без особен успех. В 80-ата минута и Алваро Мората пробва удар към Буфон, но вратаря отново улови. Младокът имаше още един шанс в 87-ата минута, но стреля над вратата.

Така Реал стигна до победата в мача и остава начело в групата с актив от 9 точки, докато Ювентус е с 2 точки на третото място в класирането.