Галатасарай даде заявка за второто място (видео)

Турският гранд Галатасарай не остави шансове на датския Копенхаген у дома в двубой от група В на Шампионската лига. Домакините победиха с 3:1, като решиха мача в своя полза още в първите 45 минути.

Бразилецът Фелипе Мело откри още в 10-ата минута. Дидие Дрогба добре задържа по десния фланг, след това подаде на Нункеу, който центрира и Мело засече с глава за 1:0. Второто попадение падна в 38-ата минута, когато Емануел Ебуе проби през защитата на гостите и намери Уесли Снайдер, който с прецизен удар вкара в далечния ъгъл. В добавеното време пък Дидие Дрогба да отбележи дежурния си гол.

След паузата хората на Роберто Манчини намалиха оборотите, което позволи на датчаните да стигнат до почетен гол в 88-ата минута чрез
Клаудемир. Галатасарай събра 4 точки и изпревари Ювентус за второто място в групата, в която лидер е Реал (Мадрид.

ГАЛАТАСАРАЙ - ФК КОПЕНХАГЕН 3:1