Благо с контузия след тежката загуба

Българският полузащитник Благой Георгиев получи травма на крака при загубата с 0:4 от Локомотив в Москва в мача от 13-ия кръг на руското футболно първенство. Георгиев носи основна вина за второто попадение на столичани в 39-ата минута. Той позволи топката да му бъде отнета пред наказателното поле на гостите, след което Майкон реализира за 2:0. Четири минути по-късно българинът заменен принудително от Артур Рябокобиленко.

"Кракът му е леко подут. Мисля, че той го е навехнал. Благой имаше проблем още преди мача и се колебаехме дали въобще да играе, но след разговор с него той ми каза, че е готов. Може би трябваше да се отнесем по-внимателно", заяви след срещата наставникът на Амкар Станислав Черчесов. Като титуляри в срещата за тима от Перм започнаха още трима българи Захари Сираков, Петър Занев и Георги Пеев.