Локо (М) не изпуска от очи Зенит след бой над Амкар (видео)

Тимът на Локомотив (Москва) разгроми с 4:0 като домакин Амкар в последния мач от 13-ия кръг на руската Премиер Лига и се доближи на 5 точки от лидера в класирането Зенит. В състава на тима от Перм титуляри бяха и четиримата българи в Амкар - Захари Сираков, Петър Занев, Георги Пеев и Благой Георгиев. Последният обаче остана на терена само до 43-ата минута, когато бе сменен. Пеев пък бе заменен минута преди края, а останалите двама нашенци записаха по 90 минути.

Столичани откриха резултата още в 7-ата минута с гол на Даме Н'Дойе. Сенегалският нападател изпрати топката в противниковата мрежа с глава. В 39-ата минута бразилският стрелец Майкон Маркес направи резултата 2:0, след като бе оставен сам на празна врата, а в 57-ата минута защитникът Роман Шишкин бе точен за 3:0 с удар отблизо. Пет минути по-рано наставникът на Амкар Станислав Черчесов бе изгонен от съдията Александър Егоров. Крайния резултат оформи резервата Роман Павлюченко. Той реализира в 86-ата минута след подаване на Александър Самедов, който се отличи с 2 асистенции в двубоя.

Локомотив събра 27 точки и е на второ място в подреждането. Със същия брой точки на третата позиция е Спартак (Москва). Пред "железничарите" и Спартак е само водачът Зенит с 32 точки. Амкар пък е седми с 20 точки.