Десетима от Нюкасъл не се дадоха на Ливърпул (видео)

Отборите на Нюкасъл и Ливърпул завършиха 2:2 в среща от 8-ия кръг на английската Висша лига. Играчите на Нюкасъл останаха с човек по-малко на терена още в 41-ата минута, когато червен картон получи Мапу Янга-Мбива. Това обаче не попречи на "свраките" да отмъкнат точка от мача на своя стадион "Спортс Дайрект Арена". Йоан Кабай (23) и Пол Дюмет (57) бяха точни за Нюкасъл, а Стивън Джерард (42-дузпа) и Даниел Стъридж (72) реализираха головете за отбора, воден от Брендън Роджърс.

Джерард реализира днес своя гол №100 във Висшата лига.

В 20-ата минута Луис Суарес стреля опасно с глава и Давиде Сантон трябваше да избива топката от голлинията, също с глава.

В 23-ата минута "свраките" поведоха с 1:0 в резултата. Френският халф Йоан Кабай изненада Симон Миньоле с мощен далечен шут и топката се оплете в мрежата зад белгийския страж.

Две минути след получения гол, Ливърпул можеше да изравни резултата. След разбъркване пред вратата на Нюкасъл, Суарес центрира към Мамаду Сако, който стреля с глава, но не уцели вратата, пазена от Тим Крул.

В 38-ата минута Миньоле спаси свиреп далечен удар на Муса Сисоко. В 40-ата минута пък Крул спаси удар по земя на Суарес.

В 41-атна минута Суарес нахлу след извеждащ пас в наказателното поле на Нюкасъл, Мапу Янга-Мбива го задържа с ръка и реферът Андре Маринър посочи бялата точка - дузпа за "червените" плюс червен картон за френския бранител на "свраките", който бе последен в защита. При подаването към Суарес останаха съмнения за засада, но съдията не уважи протестите на домакините. Капитанът на Ливърпул Стивън Джерард изпълни безкомпромисно дузпата и изравни резултата - 1:1.

Макар и с човек по-малко на терена, домакините сътвориха чудесна атака шест минути след почивката, когато Лоик Реми получи топката в наказателното поле на Ливърпул, но миг преди да нанесе удар, словашкият защитник Мартин Шкъртел с блестяща намеса му изби кълбото.

В 57-ата минута Нюкасъл изненадващо излезе напред в резултата за втори път в срещата. Появилият се в игра в края на първото полувреме на мястото на Муса Сисоко Пол Дюмет бе изпуснат от отбраната на гостите след центриране от фаул и от непосредствена близост засече топката в мрежата зад Миньоле.

В 70-ата минута Крул спаси удар на Суарес, а две минути по-късно Даниел Стъридж направи резултата 2:2 с поредното си попадение от началото на сезона. Той се разписа с глава след асистенция на Суарес.

В 74-ата минута Даниел Стъридж засече топката встрани от вратата от непосредствена близост, като бе отсъдена и засада, а секунди след това Суарес със страхотен шут разтресе напречната греда на вратата на Крул.

Финалният щурм на Ливърпул не успя да донесе на гостите решаващ трети гол. В последните секунди - в седмата минута на добавеното време, Суарес можеше да донесе победата на Ливърпул, но удуратъ му от фаул от удобна позиция бе спасен от Крул, след което топката бе избита и прозвуча последният съдийски сигнал.

Ливърпул остава начело в класирането, като има 17 точки, с една повече от втория Арсенал, но лондончани са с мач по-малко. Нюкасъл е девети с 11 точки.