Арсенал сам на върха, Йозил с дебютен гол в Премиър лийг (видео)

Лондонският Арсенал продължи с отличното си представяне в английската Висша лига и след успех с 4:1 над Норич се изкачи еднолично на първото място в класирането. Възпитаниците на Арсен Венгер записаха шеста победа от осем кръга в английския шампионат, за да оглавят самостоятелно класирането. Първи голове за "топчиите" вкара звездното попълнение на отбора от лятото Месут Йозил, който се разписа в 58-ата и 88-ата минута. Освен германския маестро във вратата на Джон Ръди отбелязаха Джак Уилшир в 18-ата минута и правещият страхотен сезон до момента Аарън Рамзи, който освен попадението си добави и асистенция за последния гол в двубоя, дело на Йозил.

Джонатан Хоусън реализира почетното попадение за Норич, след като се разписа в 70-ата минута и върна временно интригата в мача за 2:1, но като цяло домакините бяха значително по-класният отбор на терена и заслужиха напълно трите точки.