Щутгарт пак не отлепи ютията

Щутгарт направи пореден неуспешен опит да се отлепи от дъното в класирането на Бундеслигата и ще посрещне 15-ия кръг на последно място, след като отстъпи с 0:1 от Аугсбург у дома в заключителната среща от 14-ия кръг. Пол Верхег реализира единствения гол от дузпа в 72-ата минута, след като Адам Хлушек спря с ръка центриране на Раул Бобадийя.

Решително за развоя на мача на "Мерцедес Бенц Арена" се оказа изгонването на Даниел Швааб от състава на домакините още в 27-ата минута. Десният защитник беше отстранен за два бързи жълти картона. Това даде сериозно предимство на баварския тим, който създаде няколко опасности, но те бяха отразени от вратаря Свен Улрайх. В 72-ата минута обаче той не успя да парира шута на капитана на Аугсбург от бялата точка и за трети пореден мач Щутгарт напусна терена като победен.

Новите три точки вкараха гостите в зона "Лига Европа" за сметка на Шалке 04. Аугсбург продължава да бъде единственият тим, който от началото на сезона не е записвал равенство.

Снимка: "Кикер"