Аугсбург не срещна проблеми с Фрайбург (видео)

Отборът на Аугсбург победи с 2:0 Фрайбург в мач от деветия кръг на Бундеслигата. Успехът прати тима от Бавария на девето място с актив от 12 точки, докато днешният му съперник е предпоследен с едва пет и все още без победа от началото на шампионата.

Резултатът бе открит в 11-ата минута, когато реферът отсъди дузпа за фаул на Оливер Зорг срещу Рагнар Клаван. Зад топката застана Пол Верхег и направи 1:0 в полза на домакините. До края на полувремето Аугсбург можеше да стигне до втори гол, но пропуски направиха Раул Бобадийя и Тим Матавж. Все пак логичното се случи в 66-ата минута, когато Александер Есвайн намери оставен непокрит Халил Алтънтоп и турският халф удвои. До края на мача гостите опитаха поне да намалят резултата, но неуспешно.