Аугсбург се превръща в кошмар за гостите (видео)

След три минимални загуби в последните си четири мача за първенство Аугсбург "избухна" с 3:0 над Падерборн 07 вкъщи в двубой от 11-ия кръг и остава единственият отбор в елита без равенство до момента. Успехът е четвърти пореден на свой терен, с което тимът отправя сериозно предизвикателство към бъдещите си противници на "SGL Арена".

Баварците вкараха още при първата си възможност в 7-ата минута, когато Тобиас Вернер се възползва от подаване на Хлил Алтънтоп след грешка на Марвин Бакалорц.

Домакините започнаха по същия начин и втората част, като само две минути след нейното начало Вернер отново обираше аплодисментите, възползвайки се от центриране на капитана Пол Верхег.

Падерборн 07 пропусна своя шанс да внесе някаква интрига в 61-ата минута, когато Патрик Цийглер не успя да реализира от добра възможност. Това се оказа фатално за амбициите на новаците, тъй като седем минути по-късно Вернер отново блесна, този път асистирайки на централния защитник на Аугсбург Ян-Ингвер Калсен-Бракер за третото попадение.

По този начин двата тима вече са с равен брой точки в класирането. След паузата на Падерборн 07 предстои домакински сблъсък с Борусия (Дортмунд), а Аугсбург гостува на Щутгарт.