Домовчийски се отпуши при успех на Левски (видео+галерия)

Отборът на Левски победи с 2:0 Пирин (Разлог) в контролна среща. Антонио Аниете (49') и Валери Домовчийски (59') отбелязаха попаденията. Това бе първи гол за Домовчийски от 20 септември насам, когато се разписа във вратата на Хасково.

Наставникът Георги Иванов заложи на голяма част от титулярите си. Антон Огнянов получи шанс за изява по левия фланг, замествайки заетите с различните национални гарнитури Веселин Минев и Мики Орачев. Пламен Димов пък бе партньор на Георги Сърмов в центъра на терена. През втората част участие за "сините" взе Димитър Макриев, който поддържа форма с тима.

Левски победи Пирин (Разлог) с 2:0 в контрола

26-кратните шампиони разочароваха с изявите си през първата част, но бяха по-дейни след почивката, когато на терена влезе Мирослав Иванов.

Във 2-ата минута Сърмов отправи опасен удар от разстояние, но не намери целта. В 15-ата минута пред футболистите на Левски се откри добра възможност да поведат в резултата, но Аниете не успя да изпълни точно свободен удар. Минута по-късно отново Сърмов стреля от разстояние, но пак не бе точен.

Постепенно натискът на домакините се засили и в 18-ата минута Аниете бе изведен след добра комбинация, но върна назад, където нямаше негов съотборник и топката бе избита.

Димов бе много близо до гол, но ударът му с глава след центриране от корнер мина малко над напречната греда.

Левски - Пирин (Разлог)

В 23-ата минута Благой Родов с глава отправи първи удар към вратата на Пламен Илиев, но кълбото мина встрани.

В 29-ата минута слаб удар на Мигел Бедоя не затрудни Мартин Луков. Седем минути по-късно гостите създадоха най-доброто положение в срещата до този момент, при което Йордан Юруков бе изведен в отлична позиция в наказателно поле, но не успя да уцели топката.

В 43-ата минута "сините" отвърнаха подобаващо и в рамките на няколко секунди пропиляха три чисти положения. Първо Луков отрази опасен удар на Аниете, след това Огнянов стреля, но бранител изчисти на голлинията, а при добавката Домовчийски прати кълбото в аут.

В началото на втората част играчите на втородивизионния тим организираха опасна атака, но завършващият удар бе блокиран от футболист в синьо.

В 49-ата минута отлично подаване на резервата Мирослав Иванов изведе Аниете очи в очи с вратаря на съперника и испанецът откри резултата.

Това не смути играчите от Разлог, които продължиха да атакуват. В рамките на няколко минути те пропиляха две положения и в 59-ата минута бяха наказани. Роман Прохазка се размина с топката в наказателното поле, но Домовчийски отблизо успя да се разпише.

В 66-ата минута Стефан Велев също бе близо до попадение, но Луков отрази, а малко след това гостите пропуснаха нова добра възможност за почетен гол.

В 74-ата минута Миро Иванов пусна много добър пас към Макриев, който овладя топката, но отправи слаб удар и Луков улови.

В 81-ата минута Макриев успя да се разпише, но попадението не бе зачетено заради засада.

Срещата бе изгледана от бившите футболисти на тима Дарко Тасевски и Орлин Старокин, както и от Цанко Цветанов.

ЛЕВСКИ - ПИРИН (РАЗЛОГ) 2:0
1:0 Аниете (49)
2:0 Домовчийски (59)