Турнир на талантите U14: Зона Велико Търново - Зона София

Страхотна Габи Цветанова с 27 точки, Паннаксиакос дебютира със загуба в Европа

Гръцкият волейболен отбор Паннаксиакос (Наксос), за когото играе българската националка Габриела Цветанова, дебютира със загуба в европейските клубни турнири. Волейболистките на Паннаксиакос отстъпиха като гости на беларуския Минханка (Минск) с 1:3 (22:25, 26:24, 16:25, 18:25) в първа среща от 2-ия предварителен кръг на третия по сила евротурнир "Чалъндж къп" при жените.

Най-оспорван бе вторият гейм, който Габи Цветанова и съотборничките й успяха да измъкнат с 26:24 и да изравнят на 1:1. След това, обаче, домакините от Минханка не дадоха никакви шансове на гръцкия тим. Българката изигра поредния си страхотен мач за Паннаксиакос и заби 27 точки (2 блока, 2 аса и 41% ефективност в атака), но нейните усилия се оказаха недостатъчни за успеха. За отбора на Минханка Олга Рахман (1 блок, 2 аса, 38% ефективност в атака и 25% перфектно посрещане) и Катярина Силанциева (4 блока, 1 ас, 38% ефективност в атака и 28% перфектно посрещане) реализираха по 17 точки за победата

Мачът-реванш е на 27 ноември (четвъртък) от 18,00 часа българско време в Гърция. Габи Цветанова и компания трябва да гонят задължителна победа с 3:0 или 3:1 гейма, за да стигнат поне до т.нар. "златен" гейм.