Габи Цветанова с нови 25 точки в Гърция

Четвърти пореден успех в гръцкото първенство записа отборът на Панаксиакос (Наксос) с Габриела Цветанова. В мач от пети кръг отборът на българската нападателка срази с 3:1 (25:10, 25:15, 24:26, 25:9) като гост ОП.Е. Ретимно (Ретимно) на остров Крит.

Най-резултатна отново бе Габи Цветанова, която този път реализира 25 точки (5 аса, 74 % в нападение). Отборът на Панаксиакос изстреля цели 21 аса в полето на домакините, а в третия гейм сръбският треньор на тима Зоран Ковачич даде шанс и на резервите да поиграят.

"Доволен съм от победата, само съжалявам за контузията на Ладени и се надявам да няма нищо сериозно", коментира сръбският треньор след края на мача.

Така Панаксиакос загря по най-добрия начин преди първия мач на отбора в турнира за Купата на претендентите. На 12 ноември Габи Цветанова и съотборничките й гостуват на Минчанка (Минск) в далеч по-хладния Беларус.

В друг мач от кръга АО Тера (Санторини) с Радосвета Тенева записа трета поредна победа, след като надигра с 3:0 (25:8, 25:18, 25:12) Ираклис (Солун). Българската волейболистка се отличи с 11 точки (1 блокада).

Във временното класиране Панаксиакос е на трета позиция с 12 точки, на три зад лидера Панатинайкос (Атина). АО Тера е на пето място с 9.

В следващия кръг Панаксиакос приема Македонес Аксиос (Македония, областта в Северна Гърция, б.р.) в понеделник, 17 ноември, а АО Тера п