Голямото чакане за Вердер приключи (видео)

Четирикратният шампион на Германия Вердер (Бремен) дочака първата си победа за този сезон, надделявайки с 2:1 над Майнц 05 като гост в мач от 10-ия кръг на Бундеслигата. Нападателят Франко ди Санто реализира и двата гола за тима, след като домакините бяха повели още в 3-ата минута чрез Шинджи Оказаки. Успехът е дебютен за новия наставник на бременци Виктор Скрипник, който след миналия кръг замени освободения Робин Дут.

Вердер изкова победата на "Кофас Арена" заради по-добрата си ефективност, тъй като съотборниците на Тодор Неделев владееха топката в 63% от игровото време и отправиха цели 21 удара по посока на Рафаел Волф срещу само 9 на съперника.

В предишния кръг Майнц беше регистрирал първото си поражение в шампионата и днес тимът стартира надъхан бързо да реши всичко. Нещата тръгнаха перфектно с ранното попадение на Оказаки, което е негово шесто до момента.

Вердер обаче не се пропука повече и показа, че може да играе печелившо. Минута преди края на полувремето Франко ди Санто изравни, след като първоначално пропусна дузпа, но беше точен с глава при добавката. Аржентинецът заби втория си гол в 49-ата минута, с което донесе нужното самочувствие на своите колеги и до края те успяха да задържат аванса си.

С тази победа Вердер се отлепи от последното място и там вече е Фрайбург. Майнц пък вече е осми.