Падерборн 07 отново заслужи аплодисменти

Новакът Падерборн 07 продължава да радва феновете си с бойка игра в Бундеслигата и този път надигра Херта (Берлин) с 3:1 вкъщи. Така след 10 мача отборът е на седмо място и е пред Шалке 04, който участва в Шампионската лига. Освен всичко момчетата на Андре Брайтенрайтер вкараха красиви голове, първият от които падна след 28 минути и беше дело на Марвин Бакалорц. Новият нападател на столичани Саломон Калу изравни с глава в 41-ата минута, но през второто полувреме Падерборн 07 наложи своето превъзходство. В 52-ата минута Елиас Качунга направи 2:1 с глава след добро включване на Йенс Венер по дясното крило, а в 76-ата минута Албан Меха изстреля кълбото в мрежата на Томас Крафт за 3:1. Отделно вратарят на Херта спаси още поне три чисти гола и спести на тима си по-голямо поражение.

За разлика от миналия сезон, когато берлинчани бяха една от приятните изненади, сега те са само на 3 точки от чертата.