Много битка, но без голове между Черно море и ЦСКА - София - на живо от Варна с анализа на Никола Дърпатов

Локо (Пловдив) с втора победа във Висшата лига

Локомотив 1926 (Пловдив) записа втора победа във Висшата лига, след като в последен мач от трети кръг се наложи с 3:0 (25:14, 25:19, 25:23) като гост на Раковски-1964 (Севлиево).

Гостите от Пловдив бяха доста категорични в първия гейм, който спечелиха с 25:14. Във втората част имаха повече затруднения, но и нея взеха след 25:19. Най-оспорван се оказа третия гейм, в който домакините въпреки че изоставаха, не се предадоха и на няколко пъти повеждаха с 2-3 точки, включително с 22:19. Играчите на Локомотив обаче не позволиха на съперника да стигне до гейм и приключи всичко в мача след 25:23.

Локо (Пловдив) е с мач по-малко, след като двубоят им с Дунав (Русе) от миналия кръг бе отложен заради снеговалежите в страната.

Така Черно-белите имат шест точки и заемат второ място във временното класиране, на три зад лидера Инвестбанк Тетевен Волей (Тетевен). Раковски-1964 все още няма точка и заема последното, 10-то място в групата.

В следващия кръг Локомотив е домакин на Черно море БАСК (Варна) на 8 ноември от 17:00 ч, а Раковски-1964 гостува на Ботев (Луковит) от 18:00 ч.