Тетевен Волей с трета победа от началото на сезона

Продължава страхотното представяне на Инвестбанк Тетевен Волей (Тетевен) във Висшата лига, след като в мач от трети кръг записа третата си победа. Това стана след 3:1 (25:18, 25:27, 25:16, 25:17) срещу Славия (София) пред препълнената зала Георги Бенковски в подбалканския град.

Доста повече драма имаше в другите два мача от съботната програма. Дунав (Русе) изстрада втората си победа, след като се наложи с 3:2 (25:20, 29:27, 15:25, 20:25, 16:14) над Ботев (Луковит). Русенци поведоха с 2:0, след като измъкнаха много труден втори гейм, но след това допуснаха Ботев да изравни и да вкара мача в тайбрек. В решителната част интригата се задържа до последно, като в крайна сметка домакините стигнаха до заветната 16-та точка и взеха победата.

Виктория Волей (Пловдив) също постигна успех след пет гейма, след като се наложи с 3:2 (25:23, 21:25, 24:26, 25:22, 15:9) като гост на Изгрев (Ябланица). Хаотична ситуация настъпи в четвъртата част, когато играчите на Виктория играха четири пъти с топката. Последва смут, след като съдиите около десетина минути се чудеха какво се е случило, но в крайна сметка точката бе дадена за отбора на Изгрев. Това обаче не попречи на пловдивчани да спечелят гейма и да изравнят за 2:2, за да триумфират след тайбрека.

Утре е последният мач от втори кръг, в който Раковски-1964 (Севлиево) приема Локомотив 1926 (Пловдив) от 17:00 ч.