Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Падерборн 07 насмете Айнтрахт с голове в края

Луда последна четвърт донесе три гола и успех на Падерборн 07 с 3:1 над Айнтрахт (Фрабкфурт) в последния мач от кръга в Бундеслигата. Гостите поведоха в 57-ата минута чрез Александер Майер, за когото това беше пето попадение за седем срещи. Малко след това обаче в игра за новаците се появиха двамата нападатели Марвин Дукш и Щефан Кучке. С първите си докосвания на топката в 66-ата минута те комбинираха и дошлият под наем от Борусия (Дортмунд) Дукш изравни с прекрасно воле.

Падерборн продължи да натиска и в 78-ата минута Сюлейман Коч пропусна, останал сам срещу вратаря. От последвалия корнер обаче се стигна до разбъркване, при което капитанът Уве Хюнемайер изникна от нищото и насочи топката в мрежата на Айнтрахт за 2:1.

В 85-ата минута Коч изведе Кучке сам срещу вратаря за 3:1, с което всичко беше решено.

Тимът от Франкфурт изпусна да направи 2:2, след като Харис Сеферович стреля в тялото на Лукас Крузе. През първото полувреме пък започналият на върха на атаката на домакините Елиас Качунга не успя да уцели топката от ситуация, при която беше останал сам срещу вратаря.

Двата отбора са съседи в класирането с по 12 точки в активите си.