Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Без Чочев Палермо стигна до втора победа (видео)

Без българския си полузащитник Ивайло Чочев, който остана на скамейката и не бе използван от наставника Джузепе Якини, тимът на Палермо победи с минималното 1:0 Киево на своя "Ренцо Барбера" и по този начин се изкачи с няколко позиции в класирането. Единственото попадение за "розовите" отбеляза Лука Ригони (на снимката) в 74-ата минута на срещата.

Срещата не се запомни с много качествени отигравания и положения пред двете врати, като единствено трите точки могат да радват домакините, тъй като играта им с нищо не впечатли феновете по трибуните. Гостите пък продължават с лошото си представяне в Серия "А" в последния месец и регистрираха четвърта поредна загуба, като в рамките на 360 минути са отбелязали само един гол.

Успехът изкачи Палермо до 15-ата позиция с 9 точки и така след много слабия старт на сезона за сицилианците, те вече имат шанс да се стабилизират в средата на таблицата. Киево пък остана на предпоследното място в класирането с четири точки в своя актив. Зад "летящите магаренца" в подреждането е единствено Парма, който и днес регистрира поредната си загуба.