Чочев с първи мач като титуляр в Серия "А", Палермо бие

Българският полузащитник Ивайло Чочев записа първия си мач като титуляр в Серия "А". Бившият играч на ЦСКА започна от първата минута при домакинството на неговия Палермо на Чезена. В предния кръг нашият футболист стана четвъртият българин в историята с минути в италианския шампионат. Двубоят днес завърши 2:1 за сицилианските "орли", като Чочев бе на терена до 66-ата минута. Преди почивката той получи жълт картон.

Палермо излезе напред в резултата в 33-ата минута, когато Пауло Дибала реализира с красив диагонален удар след ъглов удар. В 61-ата минута обаче се стигна до закономерна дузпа пред вратата на Стефано Сорентино, която Алехандро Родригес превърна в гол - 1:1. В последните минути Джанкарло Гонсалес с глава донесе трите точки на домакините. Тимът на Чочев заслужи успеха си, като момчетата на Джузепе Якини можеха да се поздравят и с по-голяма победа, но на два пъти гредите помогнаха на вратаря на Чезена.