Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Наполи размаза Верона в голово шоу, Хамшик и Игуаин се отпушиха (видео)

Тимът на Наполи постигна изразителна победа с 6:2 над Верона в изключително интересен двубой на "Сан Паоло". Възпитаниците на Рафаел Бенитес сломиха своя съперник с голове след почивката. Хеттрик за домакините записа Гонсало Игуаин, който до момента още нямаше гол в италианската Серия "А". Аржентинецът бе точен в 68-ата, 84-ата и 90-ата минута от дузпа, а още един негов гол малко преди края на срещата бе отменен заради несъществуваща засада. Два гола за разгромната победа на домакините отбеляза друг основен футболист в състава на Наполи, който до момента също не беше се разписвал от началото на сезона - Марек Хамшик. Той изравни резултата в 41-ата минута, а след това вкара и за 2:1 в 57-ата.

Емил Халфредсон откри резултата в 40-ата секунда на срещата с красиво воле, но малко преди края на първата част Хамшик изравни също с много красив удар, след като Кулибали му свали топката в наказателното поле. Истинската голова фиеста обаче предстоеше след почивката.

Отново Хамшик даде аванс на Наполи след груба грешка в защитата на Верона, но Нико Лопес възстанови равенството в 67-ата минута. С фантастичен рейд през отбраната на домакините той си освободи място за удар в наказателното поле и след това с мощен удар в близкия ъгъл препарира Рафаел Крабрал за 2:2. Оттук насетне обаче на терена имаше само един отбор - този на Наполи.

Само минута след изравнителното попадение на Нико Лопес, Гонсало Игуаин отново изведе Наполи напред в резултата с първия си гол за сезона. В 76-ата минута Кайехон завърши контраатака на домакините, при която наполетанци бяха останали с трима срещу двама защитници на Верона. В 84-ата минута Игуаин заби втория си гол в мача, за да направи резултата 5:2, а в добавеното време на срещата от дузпа отново той оформи крайното 6:2. Между тези две попадения Игуаин отбеляза още един гол, но той бе отменен заради засада, което се оказа грешно решение от страна на реферите.

Победата е трета в последните четири мача на Наполи, докато Верона допусна трета загуба в последните си четири срещи. С трите точки домакините се изкачиха до седмото място с 14 точки, доакто Верона е на десета позиция с три по-малко.