Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Наполи се изложи в Швейцария (видео)

След две победи в първите си два мача, Наполи допусна загуба от Йънг Бойс при гостуването си в Швейцария в среща от група "I" на Лига Европа. Първото полувреме завърши без голове, а след почивката Гийом Оаро и Леонардо Бертоне донесоха ценния успех на тима от Берн. По този начин и двата отбора имат в актива си по 6 точки, колкото събра и Спарта (Прага) след класически успех с 3:0 над Слован в Братислава.

Наставникът на Наполи Рафаел Бенитес даде почивка на звездите Гонсало Игуаин, Марек Хамшик и Хосе Кайехон, а в тяхно отсъствие отборът не приличаше на себе си. Мачът беше специален за старши треньора на Йънг Бойс Ули Форте, който от дете е привърженик на неаполитанци.

Бившият нападател на Пари Сен Жермен Гийом Оаро стреля неточно с глава в началото, а после Дрис Мертенс пропусна да открие в полза на гостите. Белгиецът беше най-кативният футболист на Наполи, но стражът на домакините Ивон Мвого спаси негов фалцов удар в края на полувремето.

След почивката Йънг Бойс заигра по-добре и в 52-ата минута Оаро се реваншира за пропуските си, давайки аванс на швейцарците. Кайехон и Хамшик се появиха в игра за Наполи, а в самия край на мача в игра се появи и Игуаин, но техните усилия не помогнаха. Нещо повече - в добавеното време Леонардо Бертоне излезе сам срещу Рафаел и затвърди успеха на Йънг Бойс.

ЙЪНГ БОЙС - НАПОЛИ 2:0