Хамбургер ШФ възкръсна и причини нови страдания на Борусия Дортмунд (видео)

Кризата в Борусия (Дортмунд) става все по-сериозна. "Жълто-черните" загубиха с 0:1 на своя стадион "Сигнал Идуна Парк" от последния до този момент в класирането на Първа Бундеслига Хамбургер ШФ. Срещата бе от седмия кръг на германското първенство. И двата отбора имат остра нужда от победи, но футболистите на Йозеф Цинбауер заслужено грабнаха трите точки и се отлепиха от дъното, като вече заемат предпоследното 17-о място в подреждането с 5 точки. Това бе първа победа за Хамбургер ШФ от началото на сезона в Бундеслигата. Воденият от Юрген Клоп тим на Борусия (Д) пък е едва 13-и в класирането със 7 точки, като днес регистрира четвърта загуба.

Гостите от Хамбург създадоха по-опасните голови положения през първата част. Още в 12-ата минута Николай Мюлер не бе далеч от реализирането на попадение във вратата на Роман Вайденфелер, но не уцели вратата на дортмундци, след като нахлу опасно в наказателното поле на "жълто-черните".

В 34-ата минута нападателят на Дортмунд Адриан Рамос върна лошо топката назад, намирайки играч на Хамбургер ШФ, който веднага подаде на Мюлер. Офанзивният халф на гостите по прекрасен начин се измъкна от отбраната на домакините, напредна в половината на "жълто-черните" и пусна топката към оставения сам на празна врата Пиер-Мишел Ласога, а той без проблеми реализира гол за 0:1.

Футболистите на Юрген Клоп се опитаха да отвърнат на удара, но в 45-ата минута Мюлер отново застраши вратата на Борусия и Вайденфелер трябваше да се намесва решително. В добавеното време пък Люис Холтби се опита с глава да вкара гол, но бранител на Дортмунд му попречи да го стори.

В 57-ата минута Кевин Гроскройтц проби опасно отляво и опита да намери свой съотборник в близост до вратата на Хамбургер ШФ, но топката се отклони от швейцарския защитник Йоан Джуру. Атаките на Борусия просто не се получаваха днес, а в същото време домакините не изглеждаха добре и в отбрана. В 63-ата минута Вайденфелер по невероятен начин спаси удар с глава на Хайко Вестерман след центриране от фаул на Холтби, а 2 минути по-късно Ласога стреля опасно, след като напредна в половината на домакините, но не уцели вратата.

Малко след това отново имаше напрежение пред вратата на Дортмунд, а чак в 71-ата минута "жълто-черните" създадоха най-опасното си голово положение от началото на двубоя. Вратарят Ярослав Дробни обаче спаси удара с глава на Адриан Рамос и запази аванса на Хамбургер ШФ в резултата. Минута по-късно Борусия отново застраши вратата на гостите, но до попадение не се стигна.

В 76-ата минута защитата на Дортмунд отново не действаше стабилно, този път след центриране от корнер и Марсел Янсен бе много близо до това да направи резултата 0:2, а секунди след това вратарят на Хамбургер ШФ Дробни попречи на Пиер-Емерик Обамеянг да се разпише за 1:1. В 78-ата минута в игра за Борусия се появи италианският национал Чиро Имобиле на мястото на Кевин Гроскройтц и секунди след влизането си на терена бившият нападател на Торино можеше да изравни резултата. Имобиле стреля опасно по земя, но топката мина на сантиметри встрани от целта.

В 83-ата минута гостите пропиляха златен шанс да решат мача в своя полза. Люис Холтби бе изпуснат от отбраната на Борусия, преодоля и вратаря Вайденфелер, но не успя да уцели празната врата на "жълто-черните", въпреки че и ъгълът, от който стреля, бе относително малък.

В 5-минутното добавено време Борусия хвърли всички сили, за да се добере поне до равенство, но първо Дробни спаси удар извън наказателното поле на Рамос, а после Джуру с атрактивна задна ножица направи изключително важна намеса и дортмундци трябваше да се примирят с поредния разочароващ за тима резултат в Бундеслигата.