Кристъл Палас изненада неприятно Евертън за първа победа

Тимът на Кристъл Палас изненада изключително неприятно Евертън и го победи с 2:3 на "Гудисън Парк" в Ливърпул, благодарение на пълен обрат в своя полза. Ромелу Лукаку откри резултата за домакините след само девет минути игра, но още преди почивката Миле Йединак възстанови равенството от дузпа, отсъдена за фаул на Тим Хауърд срещу Джеймс Макартър в наказателното поле.

Истинските неприятности за домакините обаче дойдоха през втората част, когато Фрейзър Кемпбъл с глава и Яник Боласие от непосредствена близост донесоха пълен обрат и пълен контрол на гостите над мача.

В последните минути Лейтън Бейнс също от дузпа намали изоставането на "карамелите", а в шестминутното продължение на мача Кевин Миралас пропусна страхотна възможност да изравни. В крайна сметка обаче домакините така и не намериха сили да вземат нещо от този мач и продължават с разочароващото си представяне от началото на сезона.

Отборът на Роберто Мартинес все още няма победа на свой терен след две загуби от лондонски клубове - Челси (3:6) и Кристъл Палас (2:3) и равенство 2:2 с друг столичен обор Арсенал. Първият успех на "орлите" и техният мениджър Нийл Уорнък пък ги изкара над опасната зона и ги изравни по точки с днешния им опонент, като и двата тима са спечелили по пет точки от пет мача.