Евертън с първа победа

Тимът на Евертън срази с 2:0 като гост Уест Бромич в среща от 4-ия кръг на английската Висша лига. Белгийският нападател Ромелу Лукаку изведе напред "карамелите" още във втората минута. С прекрасен изстрел Лукаку изпрати топката в мрежата зад Бен Фостър, наказвайки грешка на защитника на УБА Йонас Олсон, който изби лошо кълбото след центриране по земя на футболист в синя фланелка. В 65-ата минута друг белгиец в състава на ливърпулци - Кевин Миралас, реализира второто попадение за гостите, за което голяма вина има и намесилият се лошо вратар Бен Фостър.

Победата бе първа за Евертън от началото на сезона в Премиър Лийг и "карамелите" са 9-и в класирането с 4 точки. Уест Бромич е 19-и с 2.