100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4 /почивка/

Кристъл Палас сломи "лисиците" с два бързи удара

Тимът на Кристъл Палас продължи възхода си в английската Висша лига и записа втора поредна победа, този път с 2:0 над Лестър на своя "Селхърст Парк". Домакините нанесоха своя удар в рамките само на три минути в началото на второто полувреме, когато с попадения на Фрейзър Кемпбъл и Миле Йединак лишиха мача от по-нататъшна интрига. С успеха си лондончани се изкачиха до горната половина на таблицата и вече са на осмо място със също толкова точки. Толкова има в актива си и тимът на Лестър Сити, който миналата седмица бе на върха на емоциите след успеха си 5:3 над Манчестър Юнайтед, сега бързо бе свален на земята.

След нулево първо полувреме Фрейзър Кемпбъл откри резултата само шест минути след подновяването на играта за втора част. Той бе най-съобразителен в наказателното поле след изпълнение на корнер и с голмасторски нюх откри резултата в 51-ата минута. Само три по-късно пък всичко в мача бе решено, след като Миле Йединак с глава засече центриране на Джейсън Пънчиън от пряк свободен удар и удвои аванса на "орлите".

До края на мача "лисиците", които през миналата седмица осъществи феноменален обрат срещу Манчестър Юнайтед, бяха лимитирани от своя опонент и нямаха възможности да отбележат гол, с който да се върнат в мача.