Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Евертън отстреля "вълците" с четири куршума (видео)

Евертън разгроми Волфсбург с 4:1 в мач от Група "Н" на Лига Европа и се превърна във фаворит за първото място. Англичаните бяха безмилостни пред вратата на съперника, докато "вълците" нямаха никакъв късмет. "Карамелите" организираха първата си опасна атака чак в 15-ата минута и имаха шанс, тъй като кълбото рикошира в стража на съперника Диего Беналио и Рикардо Родригес, за да спре в мрежата. В резултат на удара вратарят загуби едната си контактна леща и трябваше да се прибере за кратко в съблекалнята, за да сложи нова. Секунди преди края на полувремето Шеймъс Коулмън удвои преднината на Евертън.

Втората част започна с много спорна дузпа за домакините. Роберт Кнохе фаулира Ейдън Макгийди, като нарушението видимо беше извън наказателното поле. Съдията обаче отсъди наказателен удар, който Лейтън Бейнс реализира за 3:0.

И след този резултат Волфсбург продължи да търси гола и имаше няколко възможности, но Тим Хауърд не се пропука. В 89-ата минута авансът на "карамелите" дори стана още по-сериозен, след като точен за 4:0 беше Кевин Миралас. Едва в продължението Рикардо Родригес вкара почетното попадение за германския тим.

В другия двубой от групата Лил и Краснодар си размениха по един гол за крайното 1:1. Колумбиецът Рикардо Лаборде вкара за руснаците в 35-ата минута, а Симон Кяер спаси точката за домакините в 63-ата минута от фал.  При 0:0 французите удариха греда.

След две седмици във втория кръг Волфсбург посреща Лил, а Краснодар е домакин на Евертън.

Лил - Краснодар 1:1
0:1 Лаборд (35)