V1 Challenge Bulgaria ще разтърси булевардите в град Русе

На 21 юни (неделя), от 13.00 часа, ще се състои триумфална обиколка на родените за състезания 11 автомобила Волкикар. Кметът г-н Пламен Стоилов първи ще запали мощния двигател на първия в колоната автомобил и ще поведе почетната обиколка. Гражданите на Дунавския град ще станат свидетели на атрактивна колона от цветна феерия на малки, но със завладяващ звук автомобили по булевардите Цар Освободител, бул. Ген. Скобелев и ул. Борисова до площад Александър Стамболийски.

Кметът Пламен Стоилов ще пристигне триумфално на пистата и официално ще пожелае на пилотите успешно надпревара в третия кръг от националния шампионат V1 Challenge България в присъствието на официални гости, партньори на събитието, медиите и всички русенските фенове и любители на мотор спорт от съседните градове.

Състезанието ще се проведе от 13.00 до 17.00 часа около площад Александър Стамболийски и бул. Цар Освободител.

Победителят в състезанието в Пловдив Костадин Щерев, победителят във Варна Искрен Маринов, последователният Симеон Донов и родената да побеждава и да не отстъпва на мъже пилоти Диана Стоянова ще демонстрират уникален състезателен дух за победа. Всички те вече са запознати с възможностите на автомобила Volkicar на писта и затворен маршрут по централните градски булеварди. Също така вече добре са опознали качествата на своите съперници и са готови за ожесточена битка за подиума и любовта на феновете.

Освен самата надпревара, в продължение на 4 часа публиката няма да скучае и за миг с изненадите, които организаторите са подготвили. Част от тях включват демонстрация със специално модифицирания автомобил Hyundai WRC, както и дрифт шоу с Мис Автомобилизъм и нейния отбор красавици. Спонсорите от Lassa пък са обещали награди за всеки от публиката, а момичетата на Еlf ще се разходят сред публиката, за да изненадат присъстващите с интересна игра. За настроението ще се грижи и радио водещият Стефан Хранов.

V1 Challenge BG на картинг писта Варна

Техническа информация за спортните автомобили Volkicar

Иновативната надпревара се провежда със специално създадените за състезания автомобили, наречени Volkicar, по подобие на своя създател - турският автомобилен шампион Волкан Ъшък. За дизайна им са използвани високотехнологични компютърни програми CAD CAM, Catia. До момента са произведени общо близо 100 броя в Турция. VOLKICAR има дължина 3 метра, тегло 530 кг, с една седалка, двигател с мощност 115 НР, секвенционална скоростна кутия и представлява един много бърз и подвижен състезателен автомобил. VOLKICAR притежава тръбно шаси, като окачването е специално проектирано.

Награден фонд

В концепцията на шампионата е застъпена и силна мотивационна схема за състезателите. Чрез иновативна система за награждаване, както и чрез поддържане на високия адреналин на публиката, пилотите са призвани да дават всичко от себе си във всеки миг от надпреварата и да бъдат максимално концентрирани.

В края на всеки тур автомобилният пилот, заел първо място, ще получава 2000 лв, класиралият се на второ място ще бъде възнаграден с 1000 лв, а на трето - 500 лв.

Заедно с паричните награди, в края на състезателния сезон на V1 Challenge България, първият в генералното класиране ще грабне специална купа със златно покритие, подгласникът му - купа със сребърно и заемащият трето място - трофей с бронзово покритие.

Класиране

Шампионът на V1 Challenge ще се определи чрез точки, получени по време на шестте кръга състезания. В края на всяко едно от тях автомобилният пилот, заел първо място получава 10 точки, второ място - 8 точки, трето място - 6 точки, четвърто място - 5 точки, пето място - 4 точки, шесто място - 3 точки, седмо място - 2 точки, осмо - 1 точка. След провеждане на шестте състезания пилотът, получил най-много точки, ще стане победител на V1 Challenge България 2014. При равенство в събраните точки автомобилният пилот с най-много първи и втори места по време отделните турове ще бъде обявен за шампион.