ЕВРО 2024: Швейцария - Германия

Куп пропуски и провал за Монако и Бербатов срещу Лион (видео)

Отборът на Монако загуби с 1:2 от Лион като гост в първия мач от 5-ия кръг на Лига 1. Димитър Бербатов изигра цял мач за гостите, но и той не можа да помогне на отбора си да направи нещо повече в този мач. "Монегаските" сами са си виновни за това поражение, тъй като направиха куп пропуски пред вратата на съперника. Набил Фекир откри резултата в мача за домакините в 30-ата минута, но Лукас Окампос изравни в 39-ата. Победният гол за "хлапетата" пък бе дело на Корентен Толисо в 73-ата минута. По този начин Лион спря неприятната си серия от три поредни загуби.

В началото на мача Монако бе отборът, който стоеше доста по-добре на терена. Димитър Бербатов пък бе в основата на почти всичко по-интересно сътворено от гостите. В 14-ата минута Жуниор Ферейра Караско проби от дясно и пусна остър пас по земя за българина, но в последния момент защитник успя да изчисти пред голлинията. При последвалия корнер Берба стреля с глава и не бе много далеч от попадение. След това в 20-ата минута Митко даде прекрасен извеждащ пас за Лукас Окампос, който обаче стреля изключтелно слабо. Две минути по-късно българинът с прекрасен финт се освободи на крилото и центрира за Караско, който стреля с глава, но в ръцете на вратаря.

Вместо "монегаските" да открият резултата обаче в 30-ата минута се случи точно обратното. Стед Малбранк пусна извеждащ пас за Набил Фекир, който с премерен удар прати топката във вратата за 1:0, като в ситуацията останаха и съмнения за засада.

Все пак Монако успя сравнително бързо да се върне в мача. В 39-ата минута Жофри Кондогбия напредна от дясно и върна за Окампос, който от движение стреля в далечния ъгъл на вратата за 1:1. В самия край на полувремето Бербатов можеше да изведе тима си напред като отправи удар от близо, но Антони Лопес спаси.

Лион имаше първата голова възможност през втората част и тя бе доста добра. Малбранк изведе Фери сам срещу вратаря, но изстрелът на младока премина покрай вратата.

Постепенно обаче Монако отново взе нещата в свои ръце и в 53-ата минута Бербатов стреля опасно с глава, но ударът му бе отразен от вратаря. При последвалия корнер пък Раджи също имаше шанс с глава, но прати топката над вратата. В 61-ата минута Караско стреля от далеч, но Лопеш отново се намеси решително, а в 70-ата минута отново Берба стреля с глава от близо и пак вратарят на домакините бе непробиваем.

И по подобие на първото полувреме и този път Лион издебна своя шанс и в 73-ата минута вкара втори гол. Юмтити напредна до аутлинията и върна за Толисо, който от движение засече топката във врата за 2:1.

В 80-ата минута пък домакините бяха на път да решат всичко като Клинтън Н'Жие навърза няколко защитници в наказателното поле и стреля от близо, но покрай вратата. Няколко минути по-късно пък гостите направиха поредния си фрапантен пропуск като Валер Жермен стреля с глава от близо след корнер, но Лопеш отново спаси, а и гредата помогна на вратаря.

Така Лион удържа крехката си преднина и записа втората си победа за сезона, като вече има актив от 6 точки и се намира на 13-ото място във временното класиране. Монако пък продължава да буксува и заема 16-ата позиция с едва 4 точки в актива си.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!