Лион громи с голове на юношите си

Тимът на Лион затвърди добрата си форма от последните няколко седмици, след като се разправи с 4:0 с Лориен на своя "Стад Жерлан". Интересното е да се отбележи, че всички четири гола за лионци бяха дело на кадри от тяхната школа. Две попадения за домакините заби Набил Фекир (39, 68), а по един гол добавиха Александре Лаказет, който откри резултата в 5-ата минута и Клинтън Н'Джие (50).

Александре Лаказет откри резултата след само пет минути игра след пас на Клинтн Н'Джие и добър удар от границата на наказателното поле, с който не остави шансове на Бенжамин Лемон. Още преди почивката Набил Фекир удвои аванса на домакините след добър пас на Кристоф Жале.

През второто полувреме отличната игра на Лион продължи и Клинтън Н'Джие вкара за 3:0, след като бе изведен сам срещу вратаря от Жордан Фери, преодоля го технично и на празна врата пусна топката в мрежата. Крайното 4:0 оформи Фекир с втория си гол в двубоя в 68-ата минута.

Успехът е втори за Лион в последните три мача на клуба и изкачи отбора на Юбер Фурние до десетото място в класирането след слабия старт на сезона. Гостите пък регистрираха трета поредна загуба и заемат незавидното 18-о място с актив от 7 точки.