Азаренка се наложи в три сета

Виктория Азаренка, двукратна победителка от откритото първенство на Австралия, се наложи с 4:6, 6:4, 6:4 над квалификантката Александра Крунич от Сърбия и се класира на четвъртфиналите в САЩ. Азаренка започна годината като номер 2 в света, но фрактури на костици в стъпалата и травми в колената я смъкнаха до 16-а позиция.

Тя поведе с 3:0 в първия сет, преди 21-годишната сръбска тенисистка да се обърне развоя на мача и да поведе в резултата. Крунич, която тази година ще завърши колеж с икономическо образование, продължи да притиска своята съперничка и Азаренка направи цели 40 непредизвикани грешки, но опитът си каза думата и тенисистката от Беларус се класира за четвъртфиналите. Азаренка, която миналата година загуби финала срещу Серина Уилямс, ще играе в следващия мач срещу Екатерина Макарова, която се наложи със 7:6(2), 6:4 над Южени Бушар.

Снимка: Getty Images/Guliver