Анчелоти и сие си платиха за всеобщия хаос

Десет минути буря и после завръщане в лабиринта. Това е днешният Реал Мадрид – вкаращ голове само от смелост (Серхио Рамос) или индивидуално качество (Гарет Бейл), ала напълно дезориентиран, разпокъсан и с доста разсеян треньор.

При 0:2 в неделната вечер на “Аноета” Карло Анчелоти забрави да реагира, при 1:2 също. При 2:2 не помръдна (дори и веждата си)... Как не видя, че Реал Сосиедад расте ли, расте с всяка изминала минута, а неговият отбор затъва, особено по крилата, където Хамес Родригес и Иско губеха битките си?

От видяното, липсата на Чаби Алонсо, Анхел Ди Мария и, особено, на Кристиано Роналдо взриви модела на игра. А има и футболисти, на които липсва съсредоточеност и жертвоготовност. Иско правеше хубави неща, ала не се отдаваше докрай; Хамес не разбра къде точно по терена играе; Карим Бензема въобще беше ли там?; Лука Модрич се обезкуражаваше лесно; Марсело накрая се правеше на Кристиано...

Реал Сосиедад откри вратичка през статичните положения (два гола от ъглови удари) и отворени магистрали през защитата с влизането на Серхио Каналес и Карлос Вела. Когато Сами Кедира искаше да потуши огъня, войната вече бе изгубена. Заслужена плесница!