Много битка, но без голове между Черно море и ЦСКА - София - на живо от Варна с анализа на Никола Дърпатов

Трета победа за България след обрат срещу Великобратания (галерия)

Националният отбор на България за жени до 20-годишна възраст записа третата си поредна победа на ЕвроБаскет Дивизия Б, чийто домакин е столицата София. Днес младите националки надиграха Великобритания със 75:70 след отлично второ полувреме.

Следващият двубой на селекцията на Цанко Цанков е в понеделник от 18.15 часа в зала "Универсиада", а съперник е Литва

България започна по-добре, но Великобратния постепенно изравни играта, а след това поведе с 16:19 след 10 минути. Втората част стартира ударно за островитянките, които направиха серия от 10-2 и поведоха с 18:29, а на почивката все още бяха напред - 30:38.
Великобритания-България
"Лъвиците" бяха преобразен отбор през второто полувреме, което започнаха със зонова защита, впоследствие преминала в агресивна преса, благодарение на която те изравниха резултата - 42:42 след 12-4. Съперничките на нашите обаче се съвзеха и имаха аванс от 49:54 след 30 минути.
Последната част бе изключително динамична, като българките играеха на ръба на позволеното в защита. Те поведоха за първи път в тази четвърт три минути преди края - 68:66, а след това стигнаха до победата, макар и драматично, след като на няколко пъти допускаха грешки. Българският триумф бе с пет точки разлика - 75:70.

Борислава Христова наниза 23 точки, Ива Костова добави 15, а Калина Аксентиева остана с 15 и 6 борби.

За Великобритания Шеридън Грийн бе над всички със 17 точки и 17 борби.