Втора поредна победа за българките на ЕвроБаскет

България постигна втората си поредна победа на ЕвроБаскет Дивизия Б за жени до 20-годишна възраст. Българките се справиха с Норвегия, надигравайки съперника със 73:53. Следващата среща на тима е утре от 18.15 часа срещу Великобритания.

“Лъвиците” не бяха достатъчно убедителни през първата четвърт на двубоя, която не бе особено резултатна, но все пак след 10 минути водеха с пет точки – 13:8. През втората част те вдигнаха оборотите и за първи път в мача поведоха с двуцифрена разлика – 22:12 след 13 изиграни минути. Нашите заиграха по-добре в нападение и постепенно увеличиха преднината си, за да се оттеглят на почивка с аванс от 36:23.

Второто полувреме започна добре и разликата в полза на домакините достигна 40:23, но Норвегия отвърна с 9-2 за 42:32 в средата на третата част. България от своя страна завърши частта със серия от 13-4 и водеше с 55:36 след 30 минути.

Норвегия успя да съкрати изоставането си на няколко пъти през последната част, но младите българки не позволиха да се стигне до обрат и триумфираха със 73:53. Крайният изход от двубоя бе фиксиран с тройка на Ива Костова със сирената.

Радостина Димитрова се отличи с 16 точки за победителките. Ива Костова завърши с 15, докато Габриела Костова и Борислава Христова завършиха съответно с 13 и 12 точки.

За Норвегия над всички бе Стине Оустгулен. Баскетболистката на университетския Колорадо Стейт наниза 24 точки, към които добави 10 борби, 3 асистенции и 3 отнети топки.

Първите три отбора в крайното класиране ще спечелят промоция за Дивизия А.

БЪЛГАРИЯ (20) - НОРВЕГИЯ (20) 73:53 (13:8, 23:15, 19:13, 18:17)

БЪЛГАРИЯ (20): Ива Георгиева 7, Радостина Димитрова 16, Ива Костова 15, Калина Аксентиева 4, Габриела Костова 13 (Радина Кордова, Теодора Динева 6, Таня Енева, Николета Бандрова, Мария Камбурова, Борислава Христова 12)

НОРВЕГИЯ (20):  Кристина Мурен 3, Стинеа Оустгулен 24, Сири Гранхейм 2, Кристине Линдхолм, Сине Киркйебо 16 (Ингеборг Генстое, Кристине Ниегарден 2, Фредрике Хилен, Раниевейг Гесдал2, Вилде Твейто 4)