Локо Пд завърши първия лагер с победа

Локомотив (Пловдив) завърши първия си лагер в Банско с победа над Марек 2010 с 2:0 в контролна среща. Собственикът на черно-белите Константин Динев изгледа мача, но отказа коментар за бъдещето:

"Не съм решил нищо, няма да говоря", бяха единствените му думи, след което напусна терена. Цялата среща премина под диктовката на локомотивци, които откриха резултата в 12-ата минута чрез Бранимир Костадинов.

Венцислав Бонев от Марек направи ужасяваща грешка, подарявайки топката на Валери Георгиев, който пък я подаде на Костадинов, за който не беше трудно да вкара сам срещу вратаря по земя от 10 метра. В началото на второто полувреме Александър Якимов излезе на чиста позиция срещу втория вратар на дупничани Николай Младенов, който отби удара.

При добавката от 5 метра Бранимир Костадинов улучи тялото на вратаря и не успя да вкара. Само две минути след това Якимов от три метра пък улучи горната греда с глава. Крайното 2:0 оформи Славчо Шоколаров, който се разписа директно от фаул в 61-ата минута. Чак накрая новаците в А група създадоха някаква опасност за резервата Кололу Мину, който кара проби в Локомотив, но Анатоли Тодоров ритна топката в аут.

"Все още не сме решили къде ще премине втория ни лагер. Няма заплашителни смс-и към играчите. Домакинските ни мачове през новия сезон ще се играят на стадиона в Лаута, това няма никакво съмнение и аз ви уверявам, заяви старши треньорът Емил Велев след края на мача пред журналистите.