Нова "червена" победа в дербито! ЦСКА - София съкруши Левски с 3 гола през първото полувреме - на живо с отзивите

Надал не загуби сет и срещу Майер

Световният №1 Рафаел Надал продължава без загубен сет на "Ролан Гарос". 8-кратният шампион преодоля третия кръг след победа с 6:2, 7:5, 6:2 над аржентинеца Леонардо Майер. Единствено във втория сет Рафа имаше известни проблеми, като трябваше да сервира за оставане в тази част при 4:5.

Аржентинецът спечeли първия гейм в мача, но до края на първия сет взе още само един гейм. Вторият сет също започна с ранен пробив в полза на Надал, но Майер го върна. Испанецът обаче реализира нов пробив в 11-ия гейм и със своя сервис затоври втория сет, в който Майер показа чудесна игра. При точката за пробив за Надал при 5:5 Рафа пласира минаващ удар на линията за разочарование на гледащия безпомощно Майер. В самото начало на третия сет двамата тенисисти си размениха по един пробив, но след това по-голямата класа на Надал си каза думата и испанецът си гарантира място на 1/8-финалите. Там той ще срещне сърбина Душан Лайович.

По-рано днес друг испанец също се класира за четвъртия кръг. Марсел Гранойерс надделя над словака Мартин Клижан с 6:7 (5), 6:2, 7:6 (4), 7:5 в мач, който започна вчера.