Balkan Grand Prix 6

Отново скандали в Ботевград, прекъснаха Балкан - Черно море

Първият двубой от серията за третото място в баскетболното ни първенство между Балкан и Черно море Порт Варна бе прекъснат две минути преди края на първото полувреме при резултат 30:32 в полза на "моряците". Причината е, че част от феновете в "Арена Ботевград" скочиха да бият съдиите, недоволни от решенията на реферите, които според тях са в ущърб на местния отбор.

Рефери на дербито са Борислав Пелтеков, Ивайло Ресиловски и Николай Цинцарски, а дежурен представител на родната федерация е бившият национал Любомир Амиорков.

Мачът бе прекратен при оставащи 2:54 минути до края на втората четвърт след отсъдено техническо нарушение на домакините. След това отсъждане феновете полудяха и към терена и съдийската тройка полетяха редица бутилки и други предмети.

В крайна сметка ръководството на домакините прибра баскетболистите си в съблекалнята.