Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Торпедо влетя в елита след 8-годишна пауза (видео)

Торпедо (Москва) отново ще мери сили с най-добрите отбори в Русия. Столичният тим се завърна в Премиер лигата, след като спечели плейофа с Криля Советов след нулево равенство в Самара и ще играе в елита за пръв път от 8 години. В този период Торпедо стигна до четвърта дивизия, но през този сезон старши треньорът Александър Бородюк сглоби стабилен състав, който заслужено стигна до промоция.

Голямото разочарование остана за Криля Советов. Самарци изпаднаха за пръв път от създаването на Премиер лигата. Те загубиха гостуването на Торпедо с 0:2, а в реванша днес отново не успяха да преодолеят здравата защита на гостите.

Мачът на стадион "Металург" започна по-добре за Торпедо. Московчани пропуснаха няколко добри възможности да открият резултата и да решат нещата в своя полза. Чак след почивката Криля Советов притисна съперника и създаде немалко опасни ситуации пред вратата на Конюхов. Сериозен пропуск направи ветеранът Руслан Аджинджал, а гредата попречи на резервата Станислав Драгун да направи последните минути драматични.

В крайна сметка Криля Советов изпадна заради слабия си втори полусезон, който прати тима на бараж за оцеляване, а Торпедо се възползва от шанса си и в елита на руския футбол вече ще има 5 столични отбора.

КРИЛЯ СОВЕТОВ - ТОРПЕДО (МОСКВА) 0:0

КРИЛЯ СОВЕТОВ: Муха, Цалагов (74 - Верховцев), Таранов, Амисулашвили, Телес, Немов (57 - Корниленко), Ятченко, Аджинджал, Чочиев (36 - Драгун), Делкин, Кабайеро
Старши треньор: Владимир Кухлевский
ТОРПЕДО: Конюхов, Кацалапов, Тараканов, Айдов, Тесак, Стеклов, Кулешов, Багаев, Шевченко, Власов (90 - Дворнекович), Салугин (66 - Микуцкис)
Старши треньор: Александър Бородюк

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Ятченко, Телес, Таранов (КС); Салугин, Шевченко, Кулешов (Т)
СЪДИЯ: Александър Егоров
СТАДИОН: "Металург"