Очаквайте в 17:00 - Женско футболно първенство: Пълдин - Локомотив (Стара Загора)

Торпедо (Москва) на крачка от завръщане в елита

Славният някога Торпедо (Москва) е много близо до голямото си завръщане в елитната дивизия на руския футбол. В първа среща от плейофите за класиране в Премиер лигата отборът на старши треньора Александър Бородюк победи с 2:0 Криля Советов. Головете отбелязаха Александър Салугин и Олег Власов във всяко от полувремената.

Срещата се игра на стадион "Сатурн" в Раменское, а домакините притиснаха съперника си от самото начало. След няколко пропуска Салугин откри резултата в 40-ата минута, когато Власов центрира, а централният нападател на Торпедо стигна пръв до топката и с глава не остави шансове на Ян Муха.

Самият Власов направи победата на "черно-белите" по-убедителна в 67-ата минута. Тогава той завърши с точен удар перфектна контра на домакините и вкара втори гол във вратата на Криля Советов.

Реваншът между двата тима е на 22 май на стадион "Металург" в Самара. При неуспех Криля Советов ще изпадне за първи път от създаването на Премиер лигата.

ТОРПЕДО (МОСКВА) - КРИЛЯ СОВЕТОВ 2:0 (1:0)
1:0 Салугин (40)
2:0 Власов (67)

ТОРПЕДО: Конюхов, Кацалапов, Тараканов, Айдов, Тесак, Багаев, Стеклов, Кулешов, Власов (86 - Новоселцев), Шевченко, Салугин (78 - Микуцкис)
Старши треньор: Александър Бородюк
КРИЛЯ СОВЕТОВ: Муха, Ятченко, Таранов, Амисулашвили, Телес, Драгун (70 - Кабайеро), Немов, Аджинджал, Чочиев (52 - Павленко), Делкин (73 - Гору), Корниленко
Старши треньор: Владимир Кухлевский

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Шевченко (Торпедо); Делкин (Криля Советов)