Планът на Моуриньо сработи - "резервният" Челси спря Ливърпул и отдалечи мърсисайдци от титлата (видео)

Челси победи с 2:0 лидера в Премиър лийг Ливърпул насред "Анфийлд", като по този начин сложи край на серията от 11 поредни победи на мърсисайдци и нанесе първа загуба на тима за 2014 година. Заедно с това отборът на Жозе Моуриньо отдалечи "червените" от чаканата в продължение на 24 години титла. Демба Ба (45') и Вилиан (94') вкараха по едно попадение в добавеното време на двете полувремена за крайното 0:2. Така Манчестър Сити отново се превръща в основен фаворит за титлата. "Гражданите" са на шест точки от Ливърпул, но към този момент имат два мача по-малко и предимство от шест гола по отношение на головата разлика.

Разбира се, шансовете за Ливърпул, както и дори за Челси, остават.

Брендън Роджърс започна със същия стартов състав, както преди седмица срещу Норич. Даниел Стъридж се завърна в групата на домакините, но бе оставен на резервната скамейка за началото и се появи след почивката. Ливърпул - Челси

Мениджърът на Челси Жозе Моуриньо заплаши преди двубоя, че ща заложи на резервите за срещата с Ливърпул. 20-годишният Томаш Калас дебютира в двубой от Висшата лига. Марк Шварцер започна на вратата в отсъствието на контузения Петер Чех. Мохамед Салах и Неманя Матич, които нямат право да играят в Шампионската лига, също бяха титуляри. Бранислав Иванович започна като централен бранител, а Демба Ба и Андре Шюрле действаха в атака. Гари Кейхил, Вилиан и Фернандо Торес бяха на скамейката, но и те се появиха в игра през втората част. Оскар и Еден Азар останаха извън групата, докато капитанът Джон Тери е контузен.

В шестата минута Ашли Коул стреля опасно от границата на наказателното поле, но Миньоле изби. Пет минути след това Суарес центрира добре към далечната греда, където Коутиньо засече от въздуха, но топката премина встрани. В 14-ата минута Алън насочи топката към вратата след ъглов удар, Ашли Коул изби пред голлинията, а при последвалото разбъркване Сако се озова в чиста позиция, но стреля високо над напречната греда.

В 38-ата минута - при една от редките атаки на Челси пред първата част, центриране на Салах срещна ръката на Джон Фланаган. Гостите настояваха за дузпа, но главният рефер Мартин Аткинсън подмина ситуацията. В добавеното време капитанът на Ливърпул Стивън Джерард се подхлъзна, подарявайки топката на Демба Ба, който излезе очи в очи с Миньоле и пусна топката между краката на вратаря - 0:1.Ливърпул - Челси

В 59-ата минута Джо Алън опита страхотен изстрел от въздуха, но Шварцер успя да избие. Челси отговори с удар на Шюрле, който бе спасен от Миньоле.

Челси спря победния ход на Ливърпул Ливърпул продължи да атакува по-активно, но домакините трудно намираха пролуки през сгъстената отбрана на "сините от Лондон". Джерард опита няколко удара - два от тях бяха спасени, а останалите минаха встрани от целта. В добавеното време Суарес бе близо до изравняването, след като насочи топката под напречната греда, но Шварцер отново спаси. Ливърпул хвърли всичко напред в последните секунди и Челси отново се възползва - както и през първата част. Гостите отнеха, а Торес и Вилиан излязоха сами срещу Миньоле. Испанецът подаде към своя съотборник, който на празна врата сложи точка на спора - 0:2.

Ливърпул остава на върха с две точки аванс пред Челси и шест пред Манчестър Сити, но "гражданите" са с два мача по-малко. Първият от тях е по-късно днес като гост на Кристъл Палас.