Борислав Велков и Иван Драндийски работят в екип от началото на 2011 година, когато поемат ангажименти по организацията на откриването, а малко по-късно и по управлението на многофункционалната спортна зала "Арена Армеец София", като по този начин формират първия професионален мениджърски екип на спортна и развлекателна инфраструктура в България.
През 2012 година специализират в Европейския институт за стратегическо и оперативно управление на зали и стадиони. Следват много специализации и посещения на водещите зали и стадиони в Европа и региона. В средата на 2013 година напускат МСЗ "Арена Армеец София" и поемат по пътя на нови предизвикателства, проекти, свързани с установяването на високи стандарти в развитието и управлението на спортна и развлекателна инфраструктура и събитията провеждани в тях.
Строежът на спортната зала „Арена Русе” започва в далечната 1976 година. Тридесет години по-късно, благодарение на усилията на Инвеститора в лицето на “Проект Русе” и с подкрепата на Общината, се възраждат надеждите на русенци да се сдобият с модерна инфраструктура за спортни и развлекателни събития. "Арената" има много архитектурни достойнства, уникално географско разположение и вече разработена дългосрочна стратегия за управление. Всичко това ще превърна "Арена Русе" в най-функционалната и предпочитана зала в България, отговаряща на всички световни организационни и бизнес стандарти.
"Арена Русе" е с капацитет от 5600 седящи места и до 8000 при използването на терена, което е напълно достатъчно и адекватно за нуждите на спорта и ентертейнмънта в България и съседна Румъния от където към "Арената" вече сериозен интерес и очаква много посетители.
- На какъв етап е изграждането на многофункционалната зала в Русе?
- Борислав Велков: Към настоящия момент приключиха всички промени по вътрешната архитектура, които изцяло промениха функционалността и, до голяма степен, облика на залата. Това е много важен етап и гарант за нейното бъдещо развитие, маркетинг, управление. Водещо при промените беше сигурността и комфорта на посетителите и ползвателите, възможностите за провеждане на различна търговска дейност, като цяло възможността за правене на реален бизнес. Искаме всеки прекрачил прага на "Арената" и прекарал дори 15 минути в нея да си тръгне с позитивни впечатления и разбира се сувенир от магазина за мърчандайзинг. По отношение на статуса на проекта! Благодарение на екипа на “Проект Русе” вече е завършена покривната конструкция на съоръжението, извършват се довършителни дейности по монтажа на фасадните панели, изпълняват се фасадните дограми, както и външните стени. Тук е момента да кажа, че до тук нямаше да се стигне без усилия на колегите от “Проект Русе” и техният ръководител г-н Георги Пейчев. Те са отлични специалисти, много упорити и въпреки трудностите не са се предали през годините. Благодарим и на г-н Пламен Бобоков, който е осъзнал нуждата от съвременно управление на съоръжението, довери ни се и ни повери мениджмънта на залата. Той стои в основата на проекта, невероятно енергичен, упорит и позитивен човек, от който може да се научи много за бизнеса.
- Ако е готова до края на 2014 години има ли някаква пречка "Арена Русе" да приема двубоите от Евроволей 2015 за мъже в България?
- Иван Драндийски: Трябва да се запознаем детайлно с конкретните изисквания за Евровелей 2015 за да бъдем категорични, но от опита, който имаме в организацията и провеждането на спортни мероприятия и по-конкретно на волейбол смятаме, че "Арена Русе" може да бъде домакин на това събитие. Залата ще бъде оборудвана с най-модерната спортна екипировка и настилки отговарящи на всички официални изисквания и нива на лицензиране, в това число професионално осветление и най-модерна система за отчитане на резултати. Другите компоненти за провеждане събитие от такъв ранг са също така на много високо ниво - 2 тренировъчни зали, 7 наистина луксозни ВИП ложи с прилежащи места, 154 първокласни места, коментаторски кабини, места за журналисти, места за хора в неравностойно положение, обособени позиции за камери, хранителни зони, съблекални, помещения за организатори и съдии, пресцентър, модерна система за контрол на достъпа, електронна продажба на билети, много възможности за реклама и промоции в залата и извън нея. По отношение на детайлите и функционалността това ще бъде най-добрата зала в България. Географското разположение също е уникално! Само на 70 км. от Букурещ, чиято публика не е за подценяване, на 180 от Столицата на волейбола - Варна и на 300 от София, което също не е проблем предвид добрата транспортна връзка и възможността да се съчетае посещението на залата с добро прекарване в Русе.
- Кога очаквате да е официалното откриване на това прекрасно съоръжение?
- Борислав Велков: Откриването е планирано в края на февруари 2015 година. То ще бъде в рамките на 3 дни и още от този момент залата ще заяви категорично обществената си роля и бизнес политика, които ще следва през годините. Искаме русенци да знаят, че "Арената" ще бъде важен фактор в техния културен живот, възможност да подпомогнат бизнеса си чрез формирането на чисто нова развлекателна индустрия в Русе и региона, която ще привлече туристи от страната и съседните държави. "Арена Русе" завинаги ще промени облика на града и региона.
- Колко средства са инвестирани в изграждането на "Арена Русе" и как точно ще се казва съоръжението?
- Борислав Велков: До момента в Спортната зала са вложени почти 17 милиона лева, а за довършването и са осигурени още 15 млн. лева от Инвеститора. При капацитет от 5 600 седящи места получаваме цена от около 2 700 евро на място, което е една много рентабилна цена за закрито съоръжение спрямо общоприетите стандарти /5 000 - 6 000 евро на място/ и то при условие, че нивото на оборудване и обзавеждане ще бъде с много добро качество. Това е една отлична инвестиция и в съчетание с гъвкаво, модерно, грамотно управление тази зала ще промени коренно визията за успешност на спортно - развлекателно съоръжение в България. За съжаление повечето подобни съоръжения в България първо се строят и после започва де си мисли какво им липсва, как ще се управлява, как ще се изплаща, след което се превръщат в тежест за техните собственици и т.н. Инвеститорът на "Арена Русе" определено има дългосрочна визия, която не стига до прерязването на лентата.
Как ще се казва залата зависи от това кой ще бъде нейният генерален спонсор! Планираме през септември тази година да стартираме конкурса за генерален спонсор. До тогава имаме много подготвителни процеси в тази посока. Вече активно работим върху маркетинговата и комуникационна политика, като част от усилията ни ще бъдат насочени към румънския пазар. Ще презентираме залата и пред най-големите в този бизнес на различни световни форуми и срещи.
- На какви бъдещи спортни и други прояви ще е домакин "Арена Русе"?
- Иван Драндийски: Амбициите ни са, залата да бъде домакин на спортни събития от всякакъв ранг. Ще можем да приемаме от тренировъчни лагери до световни първенства. Функционалността на пространствата в залата и спортното и оборудване ще позволят бързото преминаване от едно събитие в друго, спазвайки спецификите на всеки един спорт.
По отношение на културните и развлекателни събития, залата ще бъде подходяща за всякакъв вид концерти и шоу програми. С капацитета си тя е подходяща както за локални събития, така и за международни концерти с участие на световно известни звезди, фестивали, мюзикъли и спектакли от продукциите на Цирк "Дьо Солей" и Дисни.
Залата ще бъде пригодена и за обезпечаване на различни видове изложения, панаири и форуми, както и за организация на частни и корпоративни събития.
Също така е важно да се отбележи, че пространствата в "Арената" са проектирани така, че в един и същи момент да могат успоредно да се провеждат няколко независими едно от друго събития. Външните пространства също така позволяват организацията на различни развлекателни събития и промоции. В непосредствена близост до залата е стадиона, който също би могъл да бъде част цялостна организация.