Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Фантастичен Цецо Соколов с 34 точки! Тренто завърши сезона със "златен" гейм и квота за Купата на CEV (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Сезонът на волейболният отбор на Диатек (Тренто), където играе българската звезда Цветан Соколов, в италианската Серия А1 завърши.

Момчетата на треньора Роберто Серниоти отстъпиха у дома на Андреоли (Латина), с национала Тодор Скримов, с 1:3 (28:26, 20:25, 31:33, 23:25) във втората среща помежду им от 1/4-финалните плейофи за 5-ото място в шампионата, даващо право на участие в евротурнира "Чалъндж къп" през следващия сезон, игран снощи пред 1500 зрители в зала "Пала Тренто". Така след победата за трентинци с 3:0 като гости миналата седмица се стигна до т.нар. "златен" гейм. В него Цецо Соколов и компания успяха да се наложат с 15:13.
Фантастичен Цецо Соколов с 34 точки! Тренто завърши сезона със "златен" гейм срещу Латина и Тодор Скримов
Въпреки това, Тренто няма да продължи борбата на полуфиналните плейофи за 5-ото място, а ще приключи сезона с квота за втория по сила европейски клубен турнир - за Купата на CEV, след като в редовния сезон на Серия А1 завърши 4-ти. Причината е, че отборът на Каза (Модена), който завърши на 5-то място в редовния сезон, отпадна от полуфиналите за титлата (б.р. след 0-3 победи срещу Мачерата) и ще заеме мястото на Тренто в полуфиналните плейофи за 5-ото място.
Първият гейм на срещата започна равностойно, но постепенно домакините поведоха с 6:4, 9:7 и 12:10 благодарение на Цецо Соколов. Латина веднага изравни при 12:12 след силни изяви на Тодор Скримов. Равенството се запази до 15:15, след което последваха три последователни ас на Филипо Ланца - 18:15 и тайм-аут за наставникът на гостите Дарио Симони. Това даде ефект и последва ново равенство при 18:18 след контра на сръбския диагонал Саша Старович и грешка на португалския национал на домакините Алешандре Ферейра. Трентинци отново дръпнаха при 21:18 чрез Цецо Соколов, но Латина остана в гейма като изравни при 24:24. В крайна сметка домакините измъкнаха трудно гейма с 28:26 след блокада на аржентинския център Себастиан Соле.

След равностойното начало на втората част волейболистите на Латина успяха да дръпнат с 11:9 след блокада на разпределителя Даниеле Сотиле срещу Цецо Соколов и контра през центъра на белгиеца Пиетер Верхеес. Тренто веднага успя да изравни при 12:12 след блокада и контра на Соколов, но гостите отново поведоха в резултата при 17:13 след силни изяви на Тодор Скримов и Саша Старович. Въпреки усилията на трентинци Латина запази преднината си до 22:19, след което спокойно взе гейма с 25:20 след поредна успешна атака на Скримов.

В началото на третия гейм Латина поведе с 5:3, но моментално последва серия от 4 последователни точки за Цецо Соколов - 7:5 за Тренто и тайм-аут за треньорът на гостите Дарио Симони. Независимо от това, разликата нарасна до 12:8 след атака през центъра на Себастиан Соле и ас на Алешандре Ферейра. Последваха силни изяви на испанския посрещач на Латина Серхио Нода и 12:12. Играта продължи точка за точка до 22:22, след което Латина стигна до геймбол при 24:22 благодарение на Скримов. Трентинци веднага изравниха при 24:24 след атака и блокада на Ферейра, а след това дори стигнаха до свой геймбол при 27:26 след ас на португалеца. Гостите, обаче сътвориха нов обрат и последствие затвориха драматично гейма в своя полза при деветата си възможност - 33:31 след нова силна атака на Скримов.

Цецо Соколов и компания реагираха в началото на четвъртата част и поведоха със 7:5 благодарение на българския диагонал. Латина постепенно изравниха при 10:10 след серия от силни сервиси на Пиетер Верхеес, включително и ас, след което дори дръпнаха с 16:14 след отлични нови изяви на Тодор Скримов. Прекъсването, което поиска треньорът на домакините Роберто Серниоти, даде ефект и Тренто обърна до 19:18 след блокада на разпределителя Джакомо Синтини и ас на Цецо Соколов. Постепенно гостите направиха нов обрат за 23:22 след контра на Саша Старович и ас на Давиде Канделаро. В крайна сметка Латина спечели гейма с 25:23, а с това и мача с 3:1.
Така след загубата на Латина с 0:3 в първия мач се стигна до т.нар. "златен" гейм. В него трентинци започнаха мощно и бързо поведоха с 6:1. Постепенно гостите стопиха изоставането си до 13:14, но все пак Тренто го спечели с 15:13 след силна атака на Алешандре Ферейра.

Цветан Соколов изигра фантастичен мач за Тренто и стана най-полезен с невероятните 34 точки (4 блока, 2 аса и 52% ефективност в атака), а Филипо Ланца добави 23 точки за победата. От друга страна Тодор Скримов също изигра много силен мач за Латина и стана втори по резултатност с 21 точки (1 ас, 63% ефективност в атака, 57% позитивно и 35% перфектно посрещане), а Саша Старович завърши с 24 точки, но и това не помогна за успеха.
ДИАТЕК (ТРЕНТО) - АНДРЕОЛИ (ЛАТИНА) 1:3 (28:26, 20:25, 31:33, 23:25); "ЗЛАТЕН" ГЕЙМ - 15:13
ТРЕНТО: Джакомо Синтини 3, ЦВЕТАН СОКОЛОВ 34, Филипо Ланца 23, Алешандре Ферейра 14, Себастиан Соле 15, Емануеле Бирарели 11 - Масимо Колачи-либеро (Кай Ван Дайк, Себастиано Тей)
Старши-треньор: Роберто Серниоти
ЛАТИНА: Давиде Канделаро 12, Даниеле Сотиле 4, ТОДОР СКРИМОВ 21, Пиетер Верхеес 12, Серхио Нода 14, Саша Старович 24 - Салваторе Росини-либеро (Андреас Фрагос, Франческо Фортунато)
Старши-треньор: Дарио Симони.

СНИМКИ: trentinovolley.it

ГАЛЕРИЯ от мача ТРЕНТО - ЛАТИНА 1:3 (15:13) - ТУК!!!