Еврогероите от Валенсия отново зарадваха "Местайя" (видео)

Три дни след паметния си успех с 5:0 над Базел в Лига Европа Валенсия записа нова победа, но този път за първенство. След три поредни мача без успех в Примера "прилепите" надвиха много трудно гостуващия Елче с 2:1 и се утвърдиха на осма позиция.

Все пак не може да се окаже, че футболистите на Хуан Антонио Пици се представиха на висота. Елче пропусна редица възможности, в това число и дузпа през второто полувреме.

Пабло Пиати накара феновете на "Местайя" да се усмихнат в 22-ата минута, след като насочи топката в мрежата за 1:0. Авансът на домакините изтрая обаче само шест минути, тъй като Феран Короминас изравни за 1:1. В последните секунди на първата част Карлос Санчес не успя да отклони кълбото във вратата на Валенсия от по-малко от метър пред голлинията.

Полуфиналистът в Лига Европа вкара втория си гол в 61-ата минута чрез Даниел Парехо, който намери отлично кълбото и с точен изстрел порази целта.

Десет минути по-късно гостите спечелиха наказателен удар, но вратарят Висенте Гуаита усети ъгъла и изби шута на Кристиан Ерера.

Футболистите на Елче продължиха да атакуват и в 85-ата минута резервата Ричмънд Боакие направи по-трудното, след като от непосредствена близост стреля в аут.

В продължението на редовното време десният бек на Валенсия Антонио Бараган беше изгонен за втори жълт картон.

Бившият футболист на Левски Гари Родригес остана сред резервите на гостуващия отбор.

Отборът на Пици няма почти никакви шансове да се класира за евротурнирите през първенството и затова ще хвърли усилията си в Лига Европа. Елче пък ще трепери, тъй като е само на 4 точки от изпадащите.