Гари Родригес и Елче се пребориха за точка на "Ел Мадригал" (видео)

Бившата звезда на Левски Гари Родригес се появи като резерва за Елче при равенството 1:1 като гост на Виляреал. Крилото се появи в 80-ата минута на мястото на Хавиер Маркес, но нямаше време, за да направи нещо по-впечатляващо. Резултата в полза на гостите откри Дамиан Суарес от дузпа в 31-ата минута, но малко преди почивката Жонатан Перейра изравни от дузпа.

Както се очакваше, Виляреал имаше превъзходство още от първите минути, но Жереми Пербе и Кани пропуснаха изгодни положения пред вратата на Ману Ерера. Пербе се превърна в абсолютен грешник за "жълтата подводница", след като в средата на първото полувреме направи дузпа, превърната в гол от Дамиан Суарес. Отговорът на домакините не закъсня и в 44-ата минута Перейра възстанови равенството след асистенция на Мойсес Гомес.

Втората част отново премина под диктовката на Виляреал, но Пербе продължи да пропуска. В крайна сметка домакините останаха без победа на своя стадион от 3 февруари насам и намалиха драстично шансовете си да се преборят с Атлетик Билбао за 4-ото място. В момента "жълтата подводница" е на 7-а позиция, на точка зад шестия Реал Сосиедад и Севиля.

Елче е на 15-о място с 32 точки - на две над зоната на изпадащите.