Брауншвайг смаза Хановер 96 по пътя към спасението

Аутсайдерът в Бундеслигата Айнтрахт (Брауншвайг) разгроми Хановер 96 с 3:0 в най-силния си мач от началото на сезона и вече е само на 2 точки от спасението. Очакваното с голям интерес дерби на Долна Саксония се превърна в триумф на домакините, които не дадоха никакъв шанс на съперника.

До средата на първото полувреме "лъвовете" вече водеха с 2:0 след голове на нападателите си Доми Кумбела (14') и Хавард Нилсен (21'). Минута преди края на срещата Ян Хохшайд фиксира крайното 3:0.

Безсилието на играчите на Тайфун Коркут си пролича в 62-ата минута, когато Андре Хофман беше изгонен с директен червен картон за брутален ритник. В 72-ата минута Шаболш Хущи удари греда, с което се изчерпа активът на "96".

За тима от Хановер това е четвърта поредна загуба и евентуално изпадане във Втора Бундеслига няма да е голяма изненада.