Хановер шокира Берлин и амбициите на Херта (видео)

Отборът на Хановер 96 нанесе тежък удар с 3:0 като гост на Херта (Берлин) в среща от 25-ия кръг на германския елитен шампионат. Попадения след почивката на Ларс Щиндл (49), Ян Шлаудраф (57) и Шаболш Хущи (90) зарадваха феновете от Долна Саксония.

Домакините започнаха по-силно и имаха две изгодни възможности. Адриан Рамос и Пер Килян Шелбред не бяха достатъчно съсредоточени пред гола. Първият шанс дойде в 19-ата минута, когато Рони намери Рамос, но голмайсторът не беше точен. В 44-ата Шелбред беше на стрелкова позиция, но също сбърка след прекрасно изградена атака.

В 49-ата Ларс Щиндл сякаш вкара от нищото. Полузащитникът се разписа с шут от десет метра, изпуснат от бранителите. В 53-ата резервата Ян Шлаудраф, влязъл в 30-ата минута, направи 0:2. Бившият играч на Байерн (Мюнхен) вкара на празна врата след втора асистенция в срещата на Леонардо Битенкурт. Берлинчани опитаха да натиснат, но нямаха сили за гол. В 90-ата минута, влезлият само секунди по-рано Дидие Я Конан асистира на Хущи за крайното 0:3 след насочване отблизо.

Това беше първа победа за бившия тим на Чавдар Янков след пет неуспешни срещи в Бундеслигата. Столичани остават девети и на четири точки от зона "Лига Европа".

Снимки: Getty Images/Guliver