Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Борусия (Дортмунд) разнищи Хановер 96 като гост (видео + галерия)

Без да блести с нещо специално Борусия (Дортмунд) спечели с 3:0 гостуването си на Хановер 96 в мач от 26-ия кръг на Бундеслигата. Така вестфалци запазиха второто място в класирането с точка аванс пред Шалке 04 и не позволиха на Байерн (Мюнхен) да стане шампион още днес. Матс Хумелс (43'), Роберт Левандовски (52') и завърналият се след травма Марко Ройс (90') вкараха за "жълто-черната" победа. Домакините пък остават под напрежение, тъй като са само на 6 точки над чертата.

Хановер 96 - Борусия (Дортмунд) 0:3+17

Наставникът на Борусия Юрген Клоп заложи от първата минута на трима от футболистите си, на които разчита основно като резерви - Йонас Хофман, Оливер Кирх и Ерик Дурм. Дортмундци определено бяха по-пасивният тим през първото полувреме. "96" действаше далеч по-настоятелно и в 18-ата минута гредата спаси Роман Вайденфелер от гол след шут на Андре Хофман. В 30-ата минута вратарят на гостите майсторски отрази шут на Ларс Щиндл. Противно на логиката финалистът в Шампионската лига успя да поведе. Две минути преди почивката трима от защитниците изработиха първия гол. Лукаш Пишчек центрира, Сократис свали с глава и Хумелс реализира от няколко метра.

Борусия нанесе бързо и втори удар, с което реши мача. В 52-ата минута Мхитарян намери Левандовски с далечен пас. Полякът пое топката още от своята половина, след което сам профуча през наказателното поле и реализира за 2:0, докато играчите в червено го гледаха отстрани.

Хановер се предаде още тук и до края срещата се доиграваше. В 68-ата минута на терена се появи Ройс, който досега се възстановяваше от контузия. В последната минута той съумя да реализира за 3:0 след ново отлично подаване на Мхитарян.

Сега на Борусия предстои голямото дерби с Шалке 04. Мачът във вторник е от междинния 27-и кръг и започва 21,00 часа. Това е и директен сблъсък за второто място в крайното класиране. Хановер пък ще гостува на Хофенхайм.