Зеедорф: Атлетико е голям отбор, Милан ще се завърне

Треньорът на Милан Кларънс Зеедорф похвали отбора на Атлетико Мадрид след разочароващата загуба на "росонерите" с 1:4 в реванша от 1/8-финалите в Шампионската лига.

"Определено съм много разочарован. Винаги е болезнено да напуснеш този турнир. Атлетико е голям отбор, а ние не успяхме да реагираме след втория гол. През първата половина допуснахме ранен гол. Успяхме да реагираме след няколко минути и да изравним. Нашата цел беше да контролираме играта, но Атлетико отново вкара гол и това беше огромен удар за моите играчи, които не успяха да реагират. През второто полувреме нямахме духа, който е необходимо за тези мачове. Играхме най-вече в нашата половина, без да създаваме достатъчно положения в атака. Разочарован съм от нашето представяне. Ние анализирахме ситуацията заедно в съблекалнята.  Шампионската лига беше важна цел за нас, но сега трябва да си поставим други цели до края на сезона в Серия А. Има 11 мача преди края и имаме нужда от точни цели, тъй като не можем да хвърлим на вятъра добрите неща, които са постигнати.

Играхме
добре в първия мач и през първото полувреме тази вечер показахме, че можем да сме равностойни срещу Атлетико. Играчите винаги са много разочаровани, когато губят, особено в Шампионската лига. Моята работа е да ги подкрепям, така че да дадат всичко от себе си до края на сезона".