Симеоне: Беше красива вечер, щастлив съм

"Щастлив съм", ликуваше треньорът на Атлетико (Мадрид) Диего Симеоне след гръмката победа с 4:1 над Милан в 1/8-финала реванш от Шампионската лига.

"И как да не съм? Разполагам с играчи, които играят невероятен футбол с невероятна страст. Доволен съм и от многобройната публика на стадиона, знамената, подкрепата - беша красиво. Това е една нощ, която ще се помни.

Ние започнахме мача по-добре от тях и изглеждаше, че контролираме играта след първия гол, но те изравниха. Знаех, че Милан може да направи живота ни труден, защото имат футболисти като Игнасио Абате, Кака, Марио Балотели, но моите играчи бяха страхотни през второто полувреме.

Започнахме добре мача, но Милан е силен отбор и ни усложни задачата. Едва след третия гол съм се отпуснах малко. Сега ние трябва да изчакаме да видим кой ще ни бъде съперник в следващия кръг. Днес беше много важен ден за отбора. Аз съм много доволен от резултата, това е историческо постижение. Имам воини на терена. Това е добър момент за нас, но точно сега се опитвам да не мисля прекалено много за нещата или да показвам колкото се вълнувам.

Предстои ни труден четвъртфинал. Трябва да си починем и да продължим да работим. Това е дълг за всеки, които работи в клуба. Трябва да продължим по същия път. Нямам предпочитан съперник. Диего Коща ще продължи да израства. Той е роден за големи неща", каза аржентинският специалист.