Попето и Манолев не можаха да си отмъстят на Локомотив (видео)

Станислав Манолев беше титуляр, а Ивелин Попов се появи като резерва при равенството на Кубан 1:1 като гост на Локомотив (Москва) в среща от 29-ия кръг на руската Премиер лига. Попето влезе в 60-а минута на мястото на Артур Тлисов. Гостите откриха резултата в 22-ата минута с гол на Ибрахима Балде, а в 81-а минута домакините останаха с човек по-малко на  терена, след като Байе Ниасе получи червен картон. Все пак "железничарите" стигнаха до равенството, след като Мануел Фернандеш беше точен три минути преди края на двубоя.

Срещата се игра само няколко дни, след като двата отбора се срещнаха на финала за Купата на Русия и Локомотив се наложи с 3:1. Загубата доведе до уволнението на наставника на краснодарци Леонид Кучук, което беше обявно официално днес.

Отборът на Кубан, който няма победа в девет кръга от шампионата, е на десето място в класирането с актив от 33 точки.Лкомотив е седми с 43 пункта, колкото има и шестият Спартак (Москва).

В последния кръг Локо гостува на шампиона Зенит, а Кубан приема борещия се за оставане в елита Арсенал (Тула).