Попето и Манолев на крачка от исторически триумф (видео)

Ивелин Попов и Станислав Манолев ще играят на финала за Купата на Русия. Техният Кубан надви с 1:0 ЦСКА (Москва) на Георги Миланов във втория полуфинал и ще се опита за първи път в историята си да спечели трофея. Съперник на южняците във финала ще е Локомотив (Москва), който по-рано днес елиминира втородивизионния Газовик с дузпи. Победният гол за тима от Краснодар отбеляза Уго Алмейда в 71-ата минута след хубав пробив на Манолев.

И двамата българи в състава на Кубан бяха титуляри. Ивелин Попов отново беше познатият лидер на тима, а Станислав Манолев активно се включваше в атаките по десния фланг. На върха на атаката започна Уго Алмейда, а по крилата му помагаха Владислав Игнатиев и Сергей Ткачов.

За ЦСКА в предни позииции стартира младият швед Карлос Страндберг, който заслужи доверието на Леонид Слуцкий с добрите си изяви в първенството. Георги Миланов и Ахмед Муса атакуваха по фланговете, а изненадата в състава беше появата сред титулярите на младока Александър Головин, който действаше зад Страндберг.

В началото домакините пресираха съперника още в неговата половина и на няколко пъти създадоха напрежение пред вратата на Игор Акинфеев. в 13-ата минута централният защитник Шандао дори отбеляза гол, но той беше отменен заради засада. В 19-ата минута, отново след корнер, Тони Шунич стреля с глава, но Акинфеев изби над гредата. Малко след това Попето стреля неточно от фаул, а Кубан не спираше да атакува. В 27-ата минута Ивелин Попов проби отляво и центрир остро, но защитник на ЦСКА с шпагат изби в ъглов удар.

До почивката ЦСКА имаше само едно голово положение. След центриране от левия фланг Сергей Игнашевич отклони топката с глава, но тя попадна в гърба на Шандао и излезе в корнер. Малко преди това Алмейда отправи хубав удар с глава, но в аут, а и страничният рефер бе вдигнал флага за засада.

Втората част беше по-равностойна, но отново Кубан беше отборът, който с повече настойчивост търсеше гола. Наставникът на гостите Леонид Слуцкий се опита да освежи играта на своя тим, като пусна доскоро контузения Алан Дзагоев, но руският национал не се запомни с нищо интересно. В 60-ата минута Ткачов от маък ъгъл стреля над вратата, а малко след това Понтус Вернблум блокира негов удар. Така се стигна до 70-ата минута и гола на Алмейда. Манолев центрира, Шунич отклони към Алмейда и опитният португалец прокара топката под плонжа на Акинфеев.

Гостите се опитаха да отвърнат на удара, но не създадоха чисто положение в оставащите минути. Само веднъж в накзателното поле на Кубан стана напечено след падане на Дзагоев, но пртенциите на "армейците" за дузпа бяха подминати от рефера Сергей Иванов. Малко преди последния съдийски сигнал Ивелин Попов беше сменен от Георге Букур, а публиката го изпрати с бурни овации. Сега пред българина и съотборниците му стои задачата да спечелят финала с Локо (Москва), който ще се играе на 21 май в Астрахан.

КУБАН - ЦСКА (МОСКВА) 1:0
1:0 Алмейда (71)